بسته بندی لوازم شکستنی جز نکات و موارد مهم اسباب کشی است که باید مورد توجه بالایی قرار بگیرند و لوستر نیز جز لوازم شکستنی محسوب می شود. بهترین شرکت های باربری تمام تلاش خود را می کنند تا وسایل بدون هیچگونه آسیبی به مقصد برسند، بسته بندی لوستر نیز مانند دیگر لوازم شکستنی حساسیت بالایی دارد و باید با صبر و حوصله و دقت بالا توسط کارگران حمل بار بسته بندی و جابجایی شود، برای بسته بندی لوستر حجم کار تا حدودی بالاتر است و نیاز دارید جعبه ها و کارتن های بزرگ و موادی مانند فوم پلاستیک را برای جلوگیری از ضربه خوردن و آسیب دیدن آن است. آسیب ندیدن وسایل در اسباب کشی مسئله بسیار مهمی است و زمانی که قصد حمل بار به شهرستان را دارید در این میان اشیا شکستنی و حساس مانند لوستر نیز باید بسته بندی و ارسال شوند از این رو همکاران ما در

باربری تهران بتیس تمام تلاش خود را می کنند تا تمامی وسایل شما بدون هیچ گونه آسیبی به محل جدید جابجا شوند.

اتوبار تهران بتیس شعبه های مختلفی در تهران دارد که شامل باربری شهرک غرب ،

باربری یوسف آباد ،

باربری مینی سیتی و

اتوبار زعفرانیه و . میشود برای ارتباط با شعبه های مختلفی بتیس میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس با باربری بتیس

82 93 14 22

23 27 11 26

40 34 85 44

54 18 40 88

 

مراحل بسته بندی لوستر

- در ابتدا باید کلید برق لوستر، در حالت خاموش باشد.

- دو یا سه نفر کارگر (و یا افراد ماهر) باید با استفاده از نردبان بالا رفته و اقدام به شل کردن سر لوستر و سپس به آرامی پایین آوردن آن کنند.

- پس از گذاشتن لوستر بر روی زمین و یا یک سطح امن، به آرامی و با دقت لامپ ها را یک به یک باز کرده و جدا کنید.

- جعبه و کارتن های حمل بار را آماده کنید. 

- بعضی از لوسترهای جدید دارای دفترچه راهنما هستند، در این صورت حتما آنرا مطالعه کنید و نکاتی که در مورد جابجایی و نصب لوستر نوشته شده را بکار ببرید.

- لامپ ها را باید جداگانه در یک یا چند کارتن قرار داده شوند و لابلای آنها با استفاده از پارچه، فوم و یا مقوا و کاغذ پر شود تا در حین حمل بار آسیبی به آنها وارد نشود. 

- بدنه اصلی لوستر نیز در صورتی که شیشه ای است می توانید با استفاده از نایلون و یا پلاستیک های قابل انعطاف روی آنرا پوشانده، شاخه های آنرا با پلاستیک های حباب دار بپوشانید و به آرامی در کارتن و یا جعبه های حمل آن قرار بدهید. 

- حتما روی کارتن های حاوی لوستر، علامت خاصی بگذارید و یا درشت بنویسید که حاوی چه چیزی است.

البته روش دیگری نیز برای جداسازی و حمل لوستر وجود دارد به این صورت که  لوستر را بر روی یک نایلون قرار بدهید و سپس با استفاده از دو نایلون دیگر (ترجیحا از نوع حباب دار) که بر روی زمین به حالت علامت جمع بگذارید بعد لوستر را به آرامی با کلیه متعلقات آن (از جمله قطعات شیشه ای) بر روی آن قرار دهید. در این مرحله، لطفا دقت کنید که طوری لوستر را بر روی نایلون ها بگذارید که کوچکترین فشاری وارد نیاید تا لامپ ها و یا سایر قطعات شیشه ای آسیب نبینند. حال لوستر را به آرامی ببندید و در جعبه و یا کارتن مخصوص حمل قرار بدهید. اگر از این روش استفاده می کنید بهتر است هنگام بسته بندی  لوستر و قرار دادن آن در کارتن، دور بخش های شیشه ای آنرا با ورق و یا پارچه به دقت چند دور بپوشانید تا خیالتان راحت باشد و دیگر مشکلی از لحاظ وارد شدن ضربه به لوستر پیش نیاید.

 

 

روش دیگری وجود دارد که بیشتر در مورد لوسترهای بسیار بزرگ و در کشورهای خارجی انجام می شود و به این صورت است که جعبه های مخصوصی برای قراردادن لوستر به صورت کامل برای این کار درنظر گرفته می شود و از اطراف نیز با چوب و لایه های یونولیت لوستر را مهار می کنند.

 

 

تا اینجا نکات و اصول باز کردن و انتقال لوستر را شرح دادیم، حال به نکات و اصول نصب مجدد لوستر می پردازیم:

- در ابتدا از سلامت سیستم برق کشی و سالم بودن سیم ها در محل جدید مطمئن شوید.

- پس از آماده سازی محل جدید برای نصب لوستر، جعبه یا کارتن حاوی آنرا به آرامی باز کرده و به دقت لامپ و قطعات شیشه ای جدا شده از آنرا به دقت سر جاهای خود سفت کرده و قرار دهید. 

- پس از آماده شدن برای نصب، چند نفری باید اقدام به نصب و بالا بردن آن با استفاده از نردبان کنید. به این صورت که یک نفر بالای نردبان رفته و از بالا سر لوستر را نگه دارد و دیگران از پایین به آرامی بدنه لوستر را به سمت بالا و محل اتصال هل بدهند. 

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: لوستر ,بسته ,بندی ,آرامی ,کارتن ,استفاده ,بسته بندی ,بندی لوستر ,قطعات شیشه ,لوازم شکستنی ,قرار بدهید
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود آهنگ میکروتراشه | آموزش تعمیرات تخصصی آیفون | تعمیرات حرفه ای آیفون وبلاگ شخصی محمد احمدی معلمی از جنس اینده تشریفات کسرا خبرنامه خواجه ربیع نمایندگی شوفاژ دیواری در شیراز - فلاح زاده پاسخ جوان مسلمان به اسلام ستیزان naslebartar وبلاگ مدیریت مالی -احمد سوری کارخانه ساخت سازه های فلزی ناظران سازه